Декада пам’яті
Славна Україна наша героїчними сторінками історії, мужністью борців за її волю.
Вихованню почуття національної гідності, свідомого громадянина-патріота рідної землі; вихованню здатності протистояти будь-яким проявам аморальності, бездуховності, насилля; формуванню духовних ціностей українського патріота: національної свідомості, любові до Батьківщини, народу, його історії, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини; відновленню і вшануванню національної пам҆яті були спрямовані заходи, які провела бібліотека в рамках декади пам҆яті, що проходила в школі.
Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які віддаляючись, не втрачають своєї значусності і актуальності, потребуючи осмислення сконцетрованого в них історичного досвіду боротьби українців за свободу, незалежність, державність.
До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.
Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
27 січня в Україні і в світі Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Голокост – лихо століття, як найбільший злочин перед людством, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередженням, злочин, «якій привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей».
Це незабутня трагедія народів світу.
Уже багато років поспіль 29 січня наша країна вшановує вічну пам’ять, відвагу, студентів-гімназистів, які в січні 1918 року полягли в страшному нерівному бою біля залізничної станції Крути під час наступу більшовицьких військ на Київ. “Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і вона збереже про них вдячну пам҆ять на віки вічні. Славна смерть за Україну” (Михайло Грушевський).
До цих подій у бібліотеці розгорнулась книжково-ілюстративна виставка «Ми пам’ятаємо», яка презентувала історичну художню і публіцистичну літературу про визвольний рух в Україні.
Учні 7-их класів взяли участь в уроці-реквіумі «Вісімнадцять було їм в ту пору…».
Літературно-просвітницька година спілкування «Символ невмирущості української нації» була присвячена життю та творчості Олени Теліги – відомої поетеси українського зарубіжжя, страченої у Бабиному Яру.