День пам’яті та примирення
8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ми висловлюємо повагу всім борцям проти нацизму, увіковічуємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Відходять у вічність роки і люди, але залишається пам’ять, яка спонукає нащадкив замислитися над минулим, щоб окреслити майбутнє.
Бібліотека провела цикл заходів, спрямованих на висвітлення подвигу українського народу у роки Другої світової війни, виховання в учнів гордісті за свій народ і старше покоління; формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, що виявляється в таких якостях як патріотизм, національна свідомість, самосвідомість, правосвідомість, політична культура, гордість за приналежність до українського народу; вшанування пам’яті людей, що загинули в роки війни.
Це:
– презентації книжкових виставок –інсталяцій «Хвилина мовчання пекуча і терпка», «Ми не забудемо» і «Незаслужено забуті книги про війну». Література, яка була представлена на виставках, мала на меті ознайомити сучасних дітей-читачів з творчістю письменників-фронтовиків, які брали участь у визвольних боях проти фашистської навали.
Поезія М.Бажана, П.Воронька, А.Малишка – це невмируща пам’ять про грізні битви, непоправність втрат, відповідальність живих перед пам’яттю загиблих. Художні твори О.Довженка, Б.Васильєва, , В.Бикова, Б.Польового привернули увагу читачів. Письменники-фронтовики своїми творами нагадали нинішнім поколінням про страшні роки війни, крізь які з честю пройшли ветерани. Особливий інтерес учнів викликали твори, в яких розповідалось про молодих героїв;
–виставку-заклик «І пам’ять про війну нам книга оживляє», на якій були представлені нові видання про війну і людей, які захистили рідну землю від коричневої чуми. Біля виставки був проведений огляд літератури «Вічна пам’ять загиблим, вічна слава живим»;
–інформаційну годину «Пам’ятаємо»;
–літературну акцію «Прочитай книгу про війну».
На великих перервах читачи бібліотеки долучалися до перегляду відеокалейдоскопу «Пройшла війна стежками долі» та художнього читання віршів про війну.