Пам’ятка «Безпечного користування Інтернетом»
На сьогоднішній час ніхто не може уявити свого життя без доступу до Інтернету. В умов сьогоднішнього карантину, Інтернет – це спосіб спілкування з друзями, навчання, відпочинку та проведення свого дозвілля.
На жаль, більшість дітей, які користуються Інтернетом нічого не знають про ризики в мережі. Насторожує легковажне ставлення дітей усіх вікових груп – а особливо 15-17 років – до розповсюдження особистої інформації:
– 44% дітей знаходяться в потенційній зоні ризику (надають особисту інформацію) і 24,3% вже були у ризикових ситуаціях (ходили на зустріч із віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник склав 60,3%.
– 52% дітей виходять в Інтернет перш за все задля спілкування в соціальних мережах, де вони залишають свій номер телефону (46%) та домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%).
– 6,5% підлітків 15-17 років розповсюджували онлайн особисту інформацію про своїх батьків, у той час як серед молодшої групи респондентів 10-11 років цей показник складає поки лише 0,4%.
Завдання дорослих навчити дітей користуватися Інтернет мережею безпечно.
Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:
– розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;
– цікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
– обговоріть із дитиною ситуацію спілкування в соціальній мережі з незнайомими людьми, поясніть, що ні за яких обставин не можна повідомляти особисту інформацію про себе та свою родину. Наголосіть, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома. Адже ви хвилюєтеся за дітей;
– контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
– цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
– навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет-мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
– переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет-мережу;
– інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;
– вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль у Windows;
– цікаві сайти для батьків:
http://ecoinsider.com.ua/2019/02/06/5-pravyl-bezpechnoho-korystuvannia-internetom-vid-google/