Що потрібно знати й вміти майбутнім першокласникам?

Чи повинна дитина вміти писати і читати перед першим класом?

        Насамперед потрібно зрозуміти, що навчити дитину писати й читати – це не означає підготувати її до школи. Як правило, дітям, які уже перед першим класом читають і пишуть, буває скучно на уроках, де інші саме цього навчаються. Так вони втрачають інтерес до школи та навчання. Для того, щоб навчитись читати, писати і рахувати у дітей буде цілий перший клас, тому не слід квапити події.

Чому по-справжньому варто навчити дитину перед навчанням?

  • Комунікувати з однолітками, відстоювати свої права, не ображати інших і не давати ображати себе.
  • Як правильно вирішувати конфлікти.

 

У будь-якому середовищі, де зростає дитина, їй доведеться зіткнутися з конфліктними ситуаціями, як і з однолітками, так і зі старшими людьми.
Для початку дайте дитині можливість описати конфлікт так, як це виглядає з її сторони, далі знайдіть причину конфлікту, потім постарайтесь допомогти знайти рішення.

  • Стежити за своїм розпорядком дня.

Малий школярик повинен спати не менше 9-10 годин на день. Також дитина має орієнтуватись в часі та у своєму розкладі, розуміти котра зараз година і на коли заплановані прийоми їжі.

  • Самостійно збирати речі до школи.

Дитина має брати участь у збиранні речей та розуміти, які речі належать йому та де вони знаходяться. І краще привчити збиратись звечора, а не зранку.

  • Впевніться, що ваша дитина може залишитись без вас на цілий день.

Слід завчасно подумати над тим, як ви будете підтримувати зв’язок із дитиною, як вона може зв’язатися з вами та в яких випадках вона може це робити. Особливо це стосується тих дітей, які не відвідували дитячий садочок або дитячі групи.

Правил безпеки на вулиці та з незнайомими людьми.

Необхідно навчити дитину правильно переходити дорогу та правильно обходити транспорт, що стоїть. Дитина повинна розуміти, що не можна грати з м’ячем, кататися на велосипеді, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу неї.

Наголошуйте дитині на те, що не можна розмовляти з незнайомцями на вулиці та йти з ними, сідати в машину, навіть якщо вони запропонують відвезти дитину до мами. Поясніть, що батьки ніколи не пришлють за дитиною чужу людину. Вчіть користуватися телефоном для виклику служб 101,102,103,104.

Елементарні правила гігієни

Переконайтесь, що дитина пам’ятає про те, що потрібно мити руки з милом перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету, після повернення з вулиці.

Також слід навчити дитину не користуватись чужими речами.

Найголовніше, не забувайте, що ваша підтримка для дитини у такий нелегкий період є дуже важливою.

Навчання у школі – це новий і надзвичайно складний етап та пам’ятайте, що у 6-7 років дитинство не закінчується, а ігри все ще мають займати значну частину дозвілля дитини.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *