ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗДАЧІ ЗНО

  1. Спочаткупідготуймісце для занять. Забери зі столі усі зайві предмети, зручно розклади свої зошити, підручники, ручки тощо;

 

  1. Можнадоповнитиінтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. НЕ потрібно перефарбовувати стіни, а достатньо картини, занавіски, серветки, лампи, тощо. Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у вашій кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%.
  2. У періодпідготовки до тестування радикально змінювати режим дня не рекомендується, тому щорізка зміна звичного способу життя погано позначається на біологічних ритмах людини і вимагає тривалого періоду адаптації. Тому під час підготовки до тестування слід залишити свій режим дня тим самим, внести лише деякі мінімальні корективи.
  3. Не посилюйнавчальненавантаження за рахунок сну. Спокійний тривалий сон знімає розумову втому, відновлює витрачені сили організму, відіграє важливу роль у механізмах пам’яті людини. Тому скорочення сну може призвести до млявості, поганого психічного самопочуття, апатії, що просто неприпустимо! Якщо є можливість, бажано додати до основного сну вночі ще годину півтора денного сну (короткотермінового).
  4. Склади план своєїроботи. Перед тимвизнач – Хто ти є ? – сова чи жайворонок. Склади план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ти робиш і не говорити усім оточуючим: « Я займаюся чи готуюсь» , а « Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал» стежте зачасом згідно розкладу своєї підготовки до іспитів, тестів, і здійснюйте моніторинг власного прогресу;

Залишіть для підготовки до випробувань достатньо часу, щоб не виникла ситуація, коли потрібно прочитати ще щось в останню хвилину. Цей підхід дозволить значно підси¬лити Вашу впевненість у своїх силах, адже Ви знатимете, що витратили достатньо часу на підготовку й підготувалися добре.

  1. Починай ізнайважчого, але посильного. Легше і приємнішезалишай на після обіду.
  2. Змінюйзаняттяіз відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної переви збільшуйте на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час. Тільки-но Ви помітите, що увага розсіюється, а Ваш мозок почав утомлюватися, влаштуйте короткий відпочинок. Після того, як будете готові працювати далі, повертайтеся до занять.
  3. Тренуйсящоденноробити тести. Роби це із секундоміром.
  4. Не потрібнозаучуватинапам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядай.
  5. Регулярно повторюйтематеріал, бажано через 10 хв., після того, як вививчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне наступне повторення повинно бути коротшим попереднього.

 Експериментуйте із різними методиками підготовки, щоб заняття стали для Вас розвагою і Ваша мотивація зросла.

Не пийте занадто багато кави і газованих напоїв: кофеїн тільки більше збудить Ваш мозок і зробить його менш спри¬йнятливим до інформації. Харчуйтеся частіше і правильно – у період активної підготовки до випробувань Вашому мозку потрібно більше поживних речовин

Спробуйте вправи йоги, дихальну гімнастику або інші способи розслаблення й подолання стресу. Вони допоможуть Вам зняти напруження, підсилять концентрацію уваги, а також поліпшать сон.

  1. Займайсясамопереконанням. При всійсвоїй простоті, це є дуже дієва зброя. Повторюй про себе: «Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д.», «Я напишу добре тестування».

День перед здачею ЗНО

Багато хто вважає, що щоб повністю підготуватися до іспитів бракує одного дня. Це невірно. Вже після обіду важливо припинити готуватися, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, прийняти душ, підготувати одяг, документи, інші необхідні речі.

ЯК ПОВОДИТИСЯ ПІД ЧАС ЗНО:

  • Уникайте паніки. Нервуватися перед іспитом — це природно, але панікувати — непродуктивно, тому що Ви не зможете мислити чітко.
  • Найшвидший і найбільш ефективний спосіб подолання відчуття стресу й паніки – це заплющити очі й зробити кілька повільних, глибоких вдихів і видихів. Це заспокоїть Вашу нервову систему. Одночасно можна проговорити про себе кілька разів: «Я спокійний і розслаблений» або «Я знаю, що зможу це зробити, і зроблю добре».
  • Не пожалій двох-трьох хвилин перед виконанням завдань на те, щоб привести себе в стан рівноваги. Згадай про ритмічне дихання, аутогенне тренування. Подихай, заспокойся.
  • Будь сконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник.
  • Дій швидко, але не поспішай. Перед тим як дати остаточну відповідь , двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.
  • Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся.
  • Якщо Ви відчуваєте у своїй голові порожнечу — не панікуйте! Паніка тільки ускладнить процес згадування та сприйняття інформації. Натомість спробуйте на хвилину зосередитися на повільному, глибокому вдиху. Якщо Ви все ж не можете згадати необхідної інформації, переходьте до іншого питання; поверніться до забутого пізніше.
  • Пропускай! Потрібно навчитися швидко пропускати важкі і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися. Пам’ятайте: у тексті завжди знайдуться такі питання, з якими ти обов’язково справишся. Просто нерозумно недобрати балів тільки тому, що ти не дійшов до «своїх» завдань, а застрягли на тих, які викликають у тебе труднощі.
  • Читай завжди уважно завдання до кінця. Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях до помилок.
  • Думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забудь про попереднє.
  • Якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали.
  • Використовуй методику виключення. Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності.
  • Заплануй два круги. Завжди перевіряй себе. Навіть якщо відповідь легка і однозначна на перший погляд.
  • Вгадуй. Довірся власній інтуїції і вона разом із твоїм логічним мисленням.
  • Після іспиту не потрібно марно гаяти час, засуджуючи та критикуючи себе за те, що, на Вашу думку, ви зробили не так. Найчастіше власна самооцінка буває найбільш критичною. Привітайте і похваліть себе за те, що зробили правильно.
  • Якщо випробування справді змушують Вас почуватися нездоровим, турбують або гнітять, не ховайте своїх почуттів. Поговоріть із ким-небудь про це. У деяких культурах люди думають, що ділитися своїми почуттями й турботами з іншими — неправильно. Але це єдиний спосіб одержання допомоги й підтримки! Пам’ятайте, Ви – не один!
  • Думай тільки про поточне завдання! Коли ти бачиш нове завдання, забудь все, що було в попередньому. Як правило, завдання в тестах не пов’язані один з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватися й правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає вам й інший безцінний психологічний ефект – забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося не по зубах). Думай тільки про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати очки.
  • Виключаю! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє в підсумку сконцентрувати увагу всього на одному – двох варіантах, а не на всіх п’яти-семи (що набагато складніше).
  • Заплануй два кола! Розрахований час так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях ( «перше коло»). Тоді ти встигнеш набрати максимум балів на тих завданнях, а потім спокійно повернутися і подумати над важкими, які тобі спочатку довелося пропустити ( «друге коло»).
  • Перевір! Залиш час для перевірки своєї роботи, хоча б, щоб встигнути пробігти очима й помітити явні помилки.
  • З приводу різних прикмет і звичаїв. Все-таки варто бути реалістом і скептично ставитися до даних речей. Тільки реальні знання і можливо зовсім небагато удача допоможуть тобі здати успішно ЗНО

 

Електронні джерела: 1. http://gimnaziya20.ks.ua/hotuiemosiadoznotadpa/poradyuchniam.html

  1. http://www.podil19.org.ua/?cat=127
  2. http://school24.ks.ua/sotsialnopsihologichnasluzhba/poradipsihologashhodopidgotovkidoznotadpa/

4.https://glsch3.wordpress.com/2019/04/24/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D1%83%D1%87%D0%BD%D1%8F%D0%BC %D0%BF%D1%96%D0%B4-%D1%87%D0%B0%D1%81-%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D1%82/

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *