Заходи біблеотеки за жовтень

«Людина була й завжди залишається дитям природи, і те, що ріднить її з природою, має використовуватися для її залучення до багатств духовної культури.

Там, де немає чуйності, тонкості сприйняття навколишнього світу, виростають бездушні, безсердечні люди».   В.О.Сухомлинський

З метою виховання екологічно грамотних громадян із високим рівнем екологічної культури, яка визначається відповідальним ставленням до природи і передбачає наявність глибоких знань про навколишнє середовище та засоби його захисту, бібліотека провела ряд заходів.

На протязі місяця до уваги користувачів бібліотеки були організовані: книжкова виставка «Щедрий голос природи змалку слухаю я»,

виставки малюнків учнів «Природа очима дітей», «Доторкнись серцем до краси природи».

Виховуючи глибокі почуття любові до рідного краю, його природи, висловлюючи пошану до українських народних традицій, учні 6-их класів приймали участь у конкурсі «Легенди про рослини», а учні 7-8 класів створювали презентації на тему «Квіти навколо нас».

Під час бібліотечного уроку «Цей чарівний світ природи» з метою виховання любові до «менших братів» для учнів 3-4 класів була проведена  вікторина «Я у світі не один, що я знаю про тварин».

Читаючи еко-казки українських письменників, учні вирушали у цікаву подорож світом тварин і рослин нашої планети. Образи життєвих ситуацій та художніх форм допомагали присутнім відчути все, що є у світі, все що відбувається навкруги.

Квест «Рідний мій Житомир» для учнів 2-3 класів групи продовженого дня став своєрідною мандрівкою по вулицям та музеям міста.

 З метою популяризації літератури про природу, заохочення учнів до читання поетичних творів, розвитку почуття прекрасного та виховання любові до природи для учнів 3-4 класів бібліотекар Шегеда Н.М. підготувала і провела інтегрований урок «Природа – муза видатних людей». Учні мали змогу зануритись у світ прекрасного.

 Переглянули репродукції полотн видатних художників-пейзажистів ХІХ – ХХ століття – І. Левітана, О. Саврасова, В. Сурікова, І. Шишкіна, А. Куїнджі, Т. Яблонської, прослухали  поезію Г. Гейне, М. Лермонтова, М. Рильського, Т. Шевченка, Л. Українки, В. Крищенка, уривки з музичних творів видатних композиторів минулого і сучасності –  А. Вівальді, П. Чайковського, С. Адамо, П. Моріа, Б. Мокроусова.

В підготовці і проведенні уроку учні брали саму активну участь: читали вірші для дітей про природу відомих українських поетів Г. Чупринки, М. Познанської, Н. Забіли, В. Бичка, Б. Чалого, Г. Бойка, В. Самійленка.

Для учнів 8-их класів презентація книги лауреата премії імені Лесі Українки, члена асоціації композиторів Житомирщини – Лариси Бойко «Грає сонце на струні» стала віртуальною подорожжю по виставковому залу художнього фонду обласної спілки художників. Авторка озвучила картини поліського художника Юрія Камишного, створивши «музичну галерею». У книзі були поєднані різні види мистецтва: музика, живопис, поезія. Барви та мелодії збірки торкнулися струн душі учнів, а краєвиди рідної землі сприяли вихованню естетичного смаку.

Конкурс творів «Екологічною стежкою рідного краю» став прикладом того,  що саме природа формує уявлення людини про красу і досконалість.

«Подивись на своє місто –  Житомир! Воно все перед тобою, як на долоні. Яке воно? Кожна доріжка, деревце, травинка, квітка – невід’ємна частина природи, наше багатство і краса, без чого нам не прожити…»

«З альтанки міського парку відкривається чудовий краєвид на житомирський каньйон, де закутий гранітними берегами Тетерів розлився рукотворним водоймищем, безупинно шумить, спадаючи з греблі»

«Моє село Кмитів чудово будь-якої пори року, та особливо улітку, коли пишним золотим колоссям вкриваються його поля, синім полином стелиться льон»

«Цвіте моя житомирська земля!

Бузок то білий, то бузковий,

Цвіт жовтих нагідок чудовий,

І килимком трава лягла…»

«…а річка Тетерів вабить до себе прохолодною водичкою, теплим піском і чудовими пахощами хвойного лісу»

 

«Як свічечки, каштанів цвіт, із липи – пахощів Полісся, цвіте моя Житомирська земля»

Учні драматичного гуртка екологічною притчею «Маленькій принц і тіні минулого» домагалися донести до аудиторії, що природа – безцінний дар і  важливо пам’ятати про те, що людина, яка втрачає ціннісні орієнтири, починає руйнувати навколо себе все, що її оточує – природу, суспільство, родині зв’язки.

Кожна людина має цінність і кожен наш крок є важливим. Зберігаймо екологію душі, і тоді світ навколо буде світлішим, чистішим та приємнішим для нас і майбутніх поколінь.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *